top of page

Startlister til Junior VM!


Årets Junior VM skal køres i Rumænien d. 8-9. juli, og nu er startlisterne til arrangementet sendt ud! Danmark har deltagere med i alle tre klasser, og lad os håbe på at de danske drenge kører op til deres bedste! Så er der nemlig muligheder!


Danmark er repræsenteret ved Willads Gordon i 65cc, Jacob Bloch, Storm Maymann og Bertram Thorius i 85cc, samt Nicolai Skovbjerg og Mads Fredsøe i 125cc.


Find de fulde startlister herunder:

125cc:

1 Canaguier Will AMA USA Husqvarna

2 Schafer Austin AMA USA GASGAS

3 Robbins Klark AMA USA KTM

5 Gersak Gal AMZS SLO Yamaha

6 Escandell Elias RFME ESP Fantic Fantic Racing

7 Hajdu Adam Levente MAMS HUN KTM

8 Toshev Vencislav BMF BUL Husqvarna

10 Woods Ky MA AUS GASGAS

11 Ordog Zoltan FRM ROU KTM

19 Laicans Raivo LAMSF LAT GASGAS

22 Skovbjerg Nicolai DMU DEN Yamaha JK Yamaha Racing

24 Salvador Carlos RFME ESP GASGAS

29 Garcia Francisco RFME ESP GASGAS

31 Papadopoulos Iakovos AMOTOE GRE Yamaha

33 Rusu Victor FRM ROU Yamaha

34 Osek Lukas AMZS SLO Husqvarna

41 Cannon Jake MA AUS Yamaha

66 Rojas Miguel Angel CFM COL GASGAS

77 Stefanescu Tudor FRM ROU KTM

79 Salvini Nicola FMI ITA Yamaha JK Yamaha Racing

84 Riabchuk Pavlo FMU UKR KTM

85 Banu Mihnea Andrei FRM ROU KTM

93 Nikolics Boldizsar MAMS HUN Yamaha

97 Mancini Simone FMI ITA Yamaha

99 Walker Jake ACU GBR KTM

101 Hooley Tyla ACU GBR Fantic

104 Jones Reece ACU GBR KTM

110 Paat Richard EMF EST KTM

121 Vulpe Gheorghe FMRM MDA GASGAS

123 Peklaj Jaka AMZS SLO Husqvarna

141 Ganotis Dimitrios AMOTOE GRE Yamaha

142 Bialy Noam IMSF ISR KTM

144 Novoidarschii Nichita FRM ROU KTM

151 Zaremba Dawid PZM POL Yamaha

157 Nyman Rene SML FIN GASGAS

177 Papadakis Eleftherios AMOTOE GRE Fantic

189 Stefanov Danail BMF BUL GASGAS

194 Frank Jonathan DMSB GER KTM

212 Pulvirenti Alfio Samuele FMI ITA KTM

221 Chiujdea Ioan FRM ROU Yamaha

228 Damelines Jerónimo CFM COL Husqvarna

255 Golovicichin Mihail FMRM MDA Yamaha

270 Tzemach Ofir Casey HMS ISR Yamaha

295 Faure Mano FFM FRA KTM

300 Perez Salvador RFME ESP Yamaha

317 Valin Mathis FFM FRA GASGAS

326 Beaney Wal ACU GBR KTM

338 Stark Ori IMSF ISR Yamaha

342 Oven Zan AMZS SLO Yamaha

382 Lopez Carreras Manuel RFME ESP GASGAS

410 Caprioara-Sorodoc Ioan Andrei FRM ROU KTM

418 Mansikkamäki Saku SML FIN Husqvarna

451 Mikula Julius ACCR CZE Yamaha

454 Koiv Jan Jasper SML FIN GASGAS

479 Marek Vitezslav ACCR CZE KTM

480 Hindersson Kasimir SML FIN KTM

494 Werner Maximilian DMSB GER Fantic Fantic Racing

505 Almagor Ben IMSF ISR KTM

515 Fredsøe Mads DMU DEN KTM

517 Mannini Niccolo FMI ITA Fantic

518 Van Mechgelen Douwe FMB BEL Husqvarna

522 Vrh Miha AMZS SLO Husqvarna

525 Martensson Olle SVEMO SWE Yamaha

539 Gazda Seweryn PZM POL KTM

549 Ivandic Simun HMS CRO KTM

555 McCullough Cole MCUI IRL KTM

574 Doensen Gyan KNMV NED KTM WZ RACING KTM

592 Bartlett Freddie SVEMO SWE KTM Kosak Racing Team

611 Kokins Markuss LAMSF LAT Yamaha

616 Colmer Ollie ACU GBR KTM

641 Saicans Tomass LAMSF LAT GASGAS

655 Pikand Romeo EMF EST GASGAS

669 Ashkenazi Shay IMSF ISR KTM

714 Ozolins Markuss LAMSF LAT GASGAS

716 Zanocz Noel MAMS HUN KTM

732 Mardo Tristen EMF EST Yamaha

744 Leok Sebastian EMF EST Husqvarna

770 Liashenko Tymur FMU UKR KTM

772 Reisulis Janis Martins LAMSF LAT Yamaha

784 Uibu Kaspar EMF EST KTM

919 Ernecker Maximilian AMF AUT GASGAS

961 Frisk August SVEMO SWE KTM


85cc:

1 Wood Carson AMA USA KTM

2 Getz Jonathan AMA USA KTM

6 Greenberg Yotam IMSF ISR KTM

7 Nahari Ben IMSF ISR KTM

12 Bloch Jacob DMU DEN KTM

16 Bwanjalaga Tabula Malcom Gift FMCU UGA GASGAS

17 Katona Áron MAMS HUN KTM

21 Dumitru Sami Alexandru FRM ROU KTM

24 Zaborskis Rojus LMSF LTU KTM

25 Szoke Eross Mark FRM ROU Husqvarna

28 Gregoire Dean KNMV NED KTM

29 Frost Blake MSA RSA KTM

30 Cirlig Iulian FRM ROU Husqvarna

35 Allen Lachlan MA AUS KTM

36 Lange Finn DMSB GER KTM

39 Amar Itamar IMSF ISR Husqvarna

56 Paraschiv Victor FRM ROU KTM

96 Tsankov Dani BMF BUL Yamaha

101 Jigmond Liviu FRM ROU Yamaha

104 Ginov Georgi BMF BUL Husqvarna

106 Iovita Mark Luca FRM ROU Husqvarna

111 Geddes-Green Alfie ACU GBR GASGAS

114 Ovadia Tal IMSF ISR KTM

116 Tasev Alexander BMF BUL Yamaha

117 Izaguirre Juan RFME ESP KTM

120 Slivinschi Kirill FMRM MDA KTM

123 Ovcharov Lachezar BMF BUL KTM

124 Trakadas Andreas AMOTOE GRE KTM

125 Koukaliotis Georgios AMOTOE GRE Yamaha

137 Roman Jacobo CFM COL KTM

141 Berrington-Smith Christian Dieter MSA RSA GASGAS

153 Meyer Max DMSB GER Yamaha

202 Oppliger Ryan FMS SUI KTM

205 Torres Alejandro RFME ESP KTM

208 Alvisi Nicolò FMI ITA GASGAS

211 Pini Riccardo FMI ITA KTM

223 Ziemer Emil DMSB GER Husqvarna

227 Ziemer Toni DMSB GER Husqvarna

228 Maymann Storm DMU DEN Yamaha

229 Psiuk Michal PZM POL KTM

271 Slavec Val AMZS SLO KTM

281 Cracco David FMI ITA Husqvarna

292 Bauer Ricardo AMF AUT KTM

300 Valsecchi Trent MSA RSA GASGAS

301 Bruneau Liam FFM FRA KTM

309 Edijs Pileckis LAMSF LAT Husqvarna

311 Papp Kornél Oszkár MAMS HUN GASGAS

350 Goyer Sleny FFM FRA GASGAS

353 Uccellini Andrea FMI ITA Husqvarna

367 Caudet Ruiz Pau RFME ESP Husqvarna

374 Riba Lazaro Oleguer RFME ESP GASGAS

385 Salvador Jorge RFME ESP KTM

411 van den Broek Dex KNMV NED KTM

418 Stock Drew ACU GBR GASGAS

422 Rooney Sonny ACU GBR Husqvarna

429 Ernecker Moritz AMF AUT GASGAS

484 Kooiker Dex KNMV NED Husqvarna

499 Heitink Dani KNMV NED Husqvarna

503 Bervoets Jarne FMB BEL KTM

508 Weinberg Itay IMSF ISR KTM

511 Robu Sergiu FMRM MDA Yamaha

512 Raid Paul EMF EST GASGAS

513 Pojar Stanislav ACCR CZE KTM

548 Statt Hayden ACU GBR KTM

577 Leppälä Viktor SML FIN KTM

580 Daly Robbie ACU GBR KTM

602 Allas Aston EMF EST Husqvarna

609 Brännström Milo SVEMO SWE Husqvarna

612 Thorius Bertram DMU DEN Yamaha

625 Martensson Benjamin SVEMO SWE Husqvarna

649 Callemo Alve SVEMO SWE Husqvarna

703 Puckowski Jakub PZM POL KTM

714 Peilman Enriko EMF EST KTM

722 Hudolejs Jekabs LAMSF LAT GASGAS

740 Leok Travis EMF EST Husqvarna

747 Lantz Dante SVEMO SWE Husqvarna

757 Dankerts Toms LAMSF LAT KTM

775 Raud Marten EMF EST Husqvarna

787 Gutanu Gheorghe FMRM MDA Yamaha

789 Andrukh Ostap FMU UKR KTM

810 Vidovic Tai AMZS SLO Husqvarna

811 Tanneberger Mark DMSB GER Husqvarna

841 Stefanescu Luca FRM ROU Yamaha

900 Burghiu Maxim FMRM MDA KTM

929 Nunn Jack MA AUS GASGAS


65cc:

1 Steinbrecher Eidan AMA USA GASGAS

2 Vick Jackson AMA USA KTM

3 Graves Easton AMA USA KTM

4 Calderon Rojas Jose Leonardo FEM ECU KTM

5 Marczak Harley ACU GBR GASGAS

11 Cociu Nicolas FRM ROU Yamaha

12 King Arthur ACU GBR KTM

19 Katende Jonathan Semakula FMCU UGA KTM

21 Ssekamwa Isaiah Larry FMCU UGA KTM

22 Mirzahosseini Zarand Mohammad MAFIRI IRI Kawasaki

23 Trakadas Konstantinos AMOTOE GRE KTM

26 Coppins Nixon ACU GBR Yamaha

28 Frost Evan MSA RSA KTM

36 Senchea David Andrei FRM ROU Husqvarna

38 Stoichitu Vladstefan FRM ROU Husqvarna

41 Toader Alecsei Matei FRM ROU KTM

44 Lopez Aitor RFME ESP KTM

51 Strougkis Theodoros AMOTOE GRE Yamaha

55 Horvath Gergo MAMS HUN Yamaha

59 Marian Daniel FRM ROU GASGAS

64 Kruik Zander MA AUS GASGAS

65 Assini Francesco FMI ITA GASGAS

77 Ofeck David IMSF ISR Yamaha

110 Balaban Tudor Andrei FRM ROU Yamaha

111 Golez Taj AMZS SLO Husqvarna

114 Tomtala Tymon PZM POL Husqvarna

121 Shino Nevo Moshe IMSF ISR KTM

125 Lister casey ACU GBR GASGAS

158 Cristescu Cristi FRM ROU KTM

199 Katende Miguel Joel Nkayivu FMCU UGA KTM

204 Torres Mateo RFME ESP Husqvarna

211 Markov Pavel BMF BUL KTM

217 Tolosa Iñaki RFME ESP Husqvarna

221 Cantu Kevin FMI ITA Husqvarna

228 Psarogiannis Efthimios AMOTOE GRE Husqvarna

250 Ciorici Gheorghe FMRM MDA Yamaha

280 Ledwaba Kabelo Madimetja Jnr MSA RSA GASGAS

285 Lopes Tim FFM FRA Husqvarna

308 Felbermair Elias AMF AUT Husqvarna

326 Salvador Gonzalo RFME ESP KTM

358 Goyer Eydan FFM FRA GASGAS

366 Maifredi Dominick FMI ITA KTM

397 Novak Alex AMZS SLO KTM

404 Jaspers Kenzo KNMV NED Husqvarna

418 Van Mechgelen Torre FMB BEL KTM

422 Mezzavilla Noam FMB BEL KTM

474 Gordon Willads DMU DEN Yamaha

475 Jagielski Cohen ACU GBR GASGAS

480 Spijkerman Teunis KNMV NED GASGAS

495 Engström Emilio SML FIN Yamaha

520 Zimmerman Maxim SMF SVK Husqvarna

525 Hason Dominik ACCR CZE KTM

582 Peters Jamiro DMSB GER KTM

584 Glogar Tomáš ACCR CZE KTM

643 Ivandic Roko HMS CRO Yamaha

678 Vainio Jose SML FIN Husqvarna

683 Mooses Robin-Robert EMF EST Husqvarna

709 Lootus Gregor EMF EST KTM

710 Kristman Karl EMF EST Yamaha

712 Grasis Rainers LAMSF LAT GASGAS

721 Magnuss Misins LAMSF LAT Husqvarna

742 Lustus Enri EMF EST Husqvarna

751 Cirulis Martins LAMSF LAT Husqvarna

771 Cirulis Patriks LAMSF LAT Husqvarna

779 Celej Jakub PZM POL Yamaha

792 Fridrihsons Georgs LAMSF LAT Husqvarna

797 Hansman Johann EMF EST KTM

Commentaires


MX-Indexbanner.jpg
banner-2022.gif
Onegripper Logo - Vertical - WhiteBlack_
Facebook Nyheder
bottom of page